• Pagina de Inceput image
  • O mica descriere a Asoiciatie Chinologice Timis image
  • O mica descriere a orasului Timisoara image
  • Expo image
  • Regulamente image
  • Galerie Foto image
  • Parteneri image
  • Anunturi image
  • Date de contact si localizarea pe harta image



Repartitie pe Ringuri & BIS

EXPOZITIE CLUB / CLUB SHOW 29.04.2011
Ora de incepere a arbitrajului / Judging commences at: 16:00 PM

EXPOZITIE CLUB/ CLUB SHOW

ARBITRU/JUDGE

RASE/BREEDS

D.M.C. :
MOLOSS BREEDS CLUB

Gheorghiu Brandusa (RO)

Deutscher Dogge, Bullmastiff, Mastino Napoletano, Newfoundland, St. Bernhardshund, Berner Sennenhund

Chan Weng Who (MAL)

Dogo Argentino, Fila brasileiro, Broholmer, Perro dogo mallorquin, Dogue de Bordeaux, Bulldog, Mastiff, Cane Corso Italiano, Tosa, Coban Kopegi, Hovawart, Leonberger, Landseer, Mastin Espanol, Mastin del Pirineo, Chien de montagne des Pyrenees,  Chien de l’Atlas-Aidi, Sarplaninac, Cao da Serra da Estrela, Cao da Castro laboreiro, Rafeiro do Alentejo, Do-Khyi,  Appenzeller Sennenhund, Entlebucher Sennenhund, Grosser Schweizer Sennenhund, Cimarrón Uruguayo, Dogo Canario

C.N.T.  :  large & medium & small & toy  terriers club

Korozs Andras (H)

Large & medium & small & toy Terriers

C.N.C.T.R. : TECKEL CLUB

Inzoli Massimo (I)

Dachshunds

C.T.T.B.R. : bull type terriers club

 

Zake Ligita (LV)

Bull type Terriers
Inscreieri & informatii/Entries & information:www.bulltypeterrier.ro
Email : office@bulltypeterrier.ro



BIS - Chan Weng Who (MAL)

Organizatorii isi rezerva dreptul de a efectua modificari. Organizers reserve the right of changes.



CACIB 30.04.2011 – Central Eastern European Cup
Ora de incepere a arbitrajului / Judging commences at: 10:00 AM



ARBITRU/JUDGE

RASE/BREEDS

Litov Kamen (BG)

Grupa / Group 1

Zake Ligita (LV)

Grupa / Group 2: Dobermann, Österreichischer Pinscher, Riesenschnauzer, Schnauzer, Zwergschnauzer, Hollandse Smoushound, Tchiorny Terrier, Broholmer, Deutscher Boxer, Dogo Canario

Papp Vasile Carol (RO)

Grupa / Group 2 : Rottweiler, Perro dogo mallorquin, Bulldog, Ciobanesc Romanesc de  Bucovina

Schoen Peter (D)

Grupa / Group 2 : Deutscher Pinscher, Zwergpinscher, Affenpinscher,  Fila Brasileiro, Shar Pei, Dogue de Bordeaux, Bullmastiff, Mastiff, Mastino Napoletano, Tosa, Mastin del Pirineo, Mastin espanol

Inzoli Massimo (I)

Grupa / Group 2: Dogo Argentino, Cane Corso Italiano, Coban Köpegi, Hovawart, Leonberger, Chien de Montagne des Pyrenees, Chien de l’Atlas, Cao de Serra de Estrela, Cao de Castro Laboreiro, Rafeiro do Alentejo, St. Bernhardshund, Appenzeller Sennenhund, Berner Sennenhund, Entlebucher Sennehund, Grosser Schwaizer Sennenhund, Cimarrón Uruguayo

Ionescu Augustin (RO)

Grupa / Group 2 : Deutsche Dogge, Newfoundland, Landseer
Grupa / Group 5

Urosevic Milivoje (SRB)

Grupa / Group 2 : Jugoslovenski Ovcarsky Pas-Sarplaninac, Kraski Ovcar, Kavkazskaia Ovtcherka, Sredneasiatskaia Ovtcharka, , Do-Khyi, Tornjak
Grupa / Group 10

Petik Zsuzsanna (H)

Grupa / Group 3: Terriers large & medium & small & toy type

Korozs Andras (H)

Grupa / Group 3: Terriers bull type

Stefik Stefan (SK)

Grupa / Group  4, 6

Lokodi Csaba Zsolt (RO)

Grupa / Group 7
Rase neomologate FCI / Non recognized FCI breeds

Chan Weng Who (MAL)

Grupa / Group 8

Stefanescu Cristian (RO}

Grupa / Group 9



Junior Handler

Zsolt Csaba Lokodi (RO)

Perechi / Brace

Peter Schoen (D)

Grup de crestere / Breeders group

Vasile Carol Papp (RO)

Grupa 1 / Group 1

Kamen Litov (BG)

Grupa 2 / Group 2

Ligita Zake (LV)

Grupa 3 / Group 3

Andras Korozs (H)

Grupa 4 / Group 4

Stefan Stefik (SK)

Grupa 5 / Group 5

Augustin Ionescu (RO)

Grupa 6 / Group 6

Kamen Litov (BG)

Grupa 7 / Group 7

Milivoje Urosevic (SRB)

Grupa 8 / Group 8

Chan Weng Who (MAL)

Grupa 9 / Group 9

Ligita Zake (LV)

Grupa 10 / Group 10

Stefan Stefik (SK)

BIS Baby

Peter Schoen (D)

BIS Puppy

Massimo Inzoli (I)

BIS Veteran

Zsuzsanna Petik (H)

Cel mai frumos caine Romanesc

Zsolt Csaba Lokodi (RO)

Junior BIS

Milivoje Urosevic (SRB)

BIS

Cristian Stefanescu (RO)

Arbitru de rezerva / Reserve judge: Petru Muntean

Organizatorii isi rezerva dreptul de a efectua modificari. Organizers reserve the right of changes.



CACIB 01.05.2011 – (Expozitie de Campionat) Timisoara Traditional Trophy                       
Ora de incepere a arbitrajului / Judging commences at: 10:00 AM

ARBITRU /JUDGE

RASE/BREEDS

Zake Ligita (LV)

Grupa / Group 1: Chien de Berger Belge: Groenendael & Lakenois & Malinois &Tervueren,Deutscher Schaferhund, Bearded Collie, Border Collie, Collie Rough, Collie Smoth

Korozs Andras (H)

Grupa / Group 1: (fara/without Chien de Berger Belge: Groenendael & Lakenois & Malinois &Tervueren,Deutscher Schaferhund, Bearded Collie, Border Collie, Collie Rough, Collie Smoth)
Grupa / Group : 4

Papp Vasile Carol (RO)

Grupa / Group 2 : Dobermann, Dogo Argentino, Fila Brasileiro, Shar Pei, Broholmer, Deutscher Boxer, Perro dogo mallorquin, , Dogue de Bordeaux, Bullmastiff, Mastiff, Mastino Napoletano, Appenzeller Sennenhund, Berner Sennenhund, Entlebucher Sennehund, Grosser Schwaizer Sennenhund, Dogo Canario, Torjak, Cimarrón Uruguayo

Schoen Peter (D)

Grupa / Group 2 :  , Riesenschnauzer, Schnauzer, Zwergschnauzer

Inzoli Massimo (I)

Grupa / Group 2 : Rottweiler, Ciobanesc Romanesc de  Bucovina
Grupa / Group 3: Terrier Bull Type

Stefanescu Cristian (RO}

Grupa / Group 2 : Cane Corso Italiano, Tosa, Coban Köpegi, Newfoundland, Hovawart, Leonberger, Landseer, Mastin del Pirineo, Mastin espanol,  Chien de Montagne des Pyrenees, Jugoslovenski Ovcarsky Pas-Sarplaninac, Chien de l’Atlas, Cao de Serra de Estrela, Cao de Castro Laboreiro, Rafeiro do Alentejo, St. Bernhardshund

Urosevic Milivoje (SRB)

Grupa / Group 2 : Deutscher Pinscher, Zwergpinscher, Affenpinscher, Österreichischer Pinscher, Hollandse Smoushound, Tchiorny Terrier, Deutsche Dogge, Bulldog
Grupa / Group  6
Rase neomologate FCI / Non recognized FCI breeds

Litov Kamen (BG)

Grupa / Group 2 : Kraski Ovcar, Kavkazskaia Ovtcherka, Sredneasiatskaia Ovtcharka, , Do-Khyi
Grupa / Group 7:  (fara/without Magyar Vizsla & Setters)

Lokodi Csaba Zsolt (RO)

Grupa / Group 3 : (fara/without Fox Terrier smooth & wire, Scottish Terrier, West Highland White Terrier, Terrier Bull Type)
Grupa / Group 5

Ionescu Augustin (RO)

Grupa / Group 3 : Fox Terrier smooth, Fox Terrier wire, Scottish Terrier, West Highland White Terrier
Grupa / Group 7 : Drotzörü Magyar Vizsla, Rövidszörü Magyar Vizsla, English Setter, Gordon Setter, Irish  Red Setter, Irish  Red and White Setter

Petik Zsuzsanna (H)

Grupa / Group  8

Chan Weng Who (MAL)

Grupa / Group  9

Stefik Stefan (SK)

Grupa / Group  10


Junior Handler

Augustin Ionescu (RO)

Perechi / Brace

Milivoje Urosevic (SRB)

Grup de crestere / Breeders group

Peter Schoen (D)

Grupa 1 / Group 1

Andras Korozs (H)

Grupa 2 / Group 2

Vasile Carol Papp (RO)

Grupa 3 / Group 3

Zsolt Csaba Lokodi (RO)

Grupa 4 / Group 4

Andras Korozs (H)

Grupa 5 / Group 5

Cristian Stefanescu (RO)

Grupa 6 / Group 6

Stefan Stefik (SK)

Grupa 7 / Group 7

Kamen Litov (BG)

Grupa 8 / Group 8

Zsuzsanna Petik (H)

Grupa 9 / Group 9

Cristian Stefanescu (RO)

Grupa 10 / Group 10

Ligita Zake (LV)

BIS Baby

Massimo Inzoli (I)

BIS Puppy

Kamen Litov (BG)

BIS Veteran

Stefan Stefik (SK)

Cel mai frumos caine Romanesc

Milivoje Urosevic (SRB)

Junior BIS

Ligita Zake (LV)

BIS

Chan Weng Who (MAL)

 

Arbitru de rezerva / Reserve judge: Petru Muntean



Organizatorii isi rezerva dreptul de a efectua modificari. Organizers reserve the right of changes.